Opieka nad Panią 89 l.

Rozpoczęcie

26/08/2019

Miejscowość

Braunschwieg

Osoba podopieczna

Kobieta

Wiek

89 lat

Waga

50 kg

Podopieczna otrzymuje leki w płynie, jest spokojniejsza. Czasami zdarza się, że Seniorka ma napad i krzyczy. Syn daje pieniądze na zakupy i niczego nie brakuje. Nie wtrąca się. Podopieczna/y gotuje dla siebie i podopiecznej. Pani porusza się samodzielnie trzeba ją tylko asekurować. W domu jest toaleta przenośna i seniorka sama z niej korzysta. Przy pielęgnacji ciała i ubieraniu wymaga pomocy.  Do dyspozycji jest lift, krzesełko toaletowe i krzesełko pod prysznic. Seniorka dużo śpi. Na spacery prawie się nie chodzi tylko siedzi się przed domem. Fizycznie Pani jest zdrowa i trzeba ją zachęcać do wstawania. Ma zaburzenia mowy, słuchu, wzroku. Je i pije samodzielnie. Orientacja czasowa, sytuacyjna i  świadomość- mogą wystąpić zaburzenia. Orientacja miejscowa  i personalna – bez zaburzeń. Jeżeli coś się dzieje to córka mieszka w tej samej miejscowości i pomaga w razie konieczności. Przychodzi pielęgniarka i nakłada rajstopy uciskowe. Sklepy są spacerkiem 10 min, jest rower do dyspozycji.

Plan dnia:
ok.8.00 śniadanie, 12.00 obiad i odpoczynek. 18.00 kolacja, 19.00 idzie spać.

Dla opiekunki/a: wyposażony pokój, Internet.
czas wolny: 2 godz. dziennie po obiedzie. Od ok. 13.00. Córka zajmuje się podopieczną. Jak córka jest na dłużej, to zajmuje się seniorką do samego wieczora i wtedy opiekun ma czas wolny

Mieszka na górze syn, dużo pracuje i często go nie ma. Nie wtrąca się. Nie gotuje się dla niego ani nie pierze. Nie korzysta z kuchni.

Zakres obowiązków

  • pomoc w higienie osobistej
  • pomoc w ubieraniu
  • aktywizowanie osoby podopiecznej
  • prowadzenie gospodarstwa domowego: sprzątanie, gotowanie, zakupy
  • dotrzymywanie towarzystwa

Warunki dla Opiekunki

  • pokój
  • internet

Wymagania

  • doswiadczenie w opiece nad osobami starszymi
  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu podstawowym
  • referencje

Oferujemy

  • Ubezpiecznie
  • oplacony transport
  • legalna forma wspolpracy i oplacone skladki ZUS
  • zakwaterowanie i wyzywienie w domu podopiecznego
  • stały kontakt z koordynatorem

Schorzenia

  • osteoporoza
  • osłabienie starcze
  • demencja
  • cukrzyca
  • artroza