Opieka nad Panią 89 l.

Rozpoczęcie

10/06/2019

Miejscowość

46569 Huenxe

Osoba podopieczna

Kobieta

Wiek

89 lat

Waga

43 kg

Opieka nad 89 letnią seniorką (wzrost 143 cm., waga: 43 kg) potrzebującą opiekunki, która spędzi z nią mile czas, weźmie na wózek i pójdzie na spacer, zrobi z nią małe zakupy lub pogra w gry planszowe. Pani porusza się z pomocą balkonika i wózka. Seniorka mieszka sama, odwiedza ją córka i syn. Duże tygodniowe zakupy robi syn, chętnie w towarzystwie opiekunki. Cala rodzina jest spokojna i serdeczna. Do niedawna seniorką zajmowała się córka, jednak ze względu na to, że mama wymaga intensywniejszej opieki, potrzebuje pomocy.

Opiekunka powinna mieć dobre komunikatywne umiejętności językowe. Powinna lubić psy, ponieważ córka i syn odwiedzając Mamę zabierają ze sobą swoje pieski. Na miejscu do dyspozycji może być rower dla opiekunki. Prawo jazdy mile widziane, ale nie jest koniecznością.

Czynności wykonywane przez podopieczną:

  • porusza się z pomocą (wózek, balkonik)
  • transfer - trzeba podać rękę i pomóc przy wstawaniu czy siadaniu na wózek
  • higiena osobista - z pomocą opiekunki
  • ubieranie - z pomocą opiekunki
  • jedzenie - samodzielnie

Czasem może zdarzyć się wstawanie w nocy, żeby zaprowadzić podopieczną do toalety.

Wieś niedaleko miasta. Mieszkanie 80m 2, do sklepu 10 min. pieszo, 5 min. rowerem. Raz w miesiącu przychodzi ogrodnik.

Czas wolny: każdego dnia 13.00-15.00, seniorka zostaje w tym czasie sama. Jeden wolny dzień lub dwa wolne popołudnia.

Zakres obowiązków

  • pomoc w higienie osobistej
  • pomoc w ubieraniu
  • aktywizowanie osoby podopiecznej
  • prowadzenie gospodarstwa domowego: sprzątanie, gotowanie, zakupy
  • dotrzymywanie towarzystwa

Warunki dla Opiekunki

  • pokój
  • internet
  • telefon

Wymagania

  • doswiadczenie w opiece nad osobami starszymi
  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu komunikatywnym
  • referencje

Oferujemy

  • Ubezpiecznie
  • oplacony transport
  • legalna forma wspolpracy i oplacone skladki ZUS
  • zakwaterowanie i wyzywienie w domu podopiecznego
  • stały kontakt z koordynatorem

Schorzenia

  • osteoporoza
  • osłabienie starcze
  • zaburzenia serca
  • inkontynencja
  • początki demencji
  • artroza