Opieka nad Panią 93 l.

Rozpoczęcie

09/09/2019

Miejscowość

27404 Zeven

Osoba podopieczna

Mężczyzna

Wiek

93 lat

Waga

43 kg

Opis Podopiecznej/go:

Seniorka ma 93 lata  i jest kochaną i spokojną osobą. W lipcu miała wypadek i od tego czasu pojawia się demencja, fizycznie jest sprawna jak na swój wiek. Chodzi z balkonikiem, na dłuższe trasy będzie kupiony wózek.  Do czasu wypadku była całkowicie samodzielna, teraz potrzebuje już wsparcia przy podstawowych czynnościach.Kiedy ma lepszy dzień chętnie opowiada  i rozmawia. Chętnie coś robi- składanie prania, gry, obieranie kartofli)

Pielęgniarka: tak, podaje leki i zaopatruje wkucie cewnika

Wstawanie w nocy:.  Nie ma

Zakres obowiązków:

  1. prowadzenie gospodarstwa domowego (zakupy, sprzątanie, gotowanie, prasowanie, pranie)
  2. opieka nas osoba podopieczna (higiena, dbanie o dobre samopoczucie, pomoc w codziennych czynnościach życiowych)

Warunki domowe:   dom w mieście niedaleko centrum, do sklepów (supermarket, restauracja, drogeria, budki z lodami)  10 min rowerem, 20 min pieszo. Do dyspozycji rower.

Warunki dla Opiekunki: pokój wyposażony, internet. Czas wolny 2 godz dziennie i jeden cały wolny dzień w tygodniu- poniedziałek . Rodzina zajmuje się seniorką

Zakres obowiązków

  • pomoc w higienie osobistej
  • aktywizowanie osoby podopiecznej
  • prowadzenie gospodarstwa domowego: sprzątanie, gotowanie, zakupy
  • dotrzymywanie towarzystwa

Warunki dla Opiekunki

  • pokój
  • internet

Wymagania

  • doswiadczenie w opiece nad osobami starszymi
  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu komunikatywnym
  • referencje mile widziane

Oferujemy

  • Ubezpiecznie
  • oplacony transport
  • legalna forma wspolpracy i oplacone skladki ZUS
  • stały kontakt z koordynatorem

Schorzenia

  • demencja
  • cewnik