Opieka nad Panią 96 l.

Rozpoczęcie

12/09/2019

Miejscowość

53229 Bonn

Osoba podopieczna

Kobieta

Wiek

96 lat

Waga

80 kg

Pani  ma 96 lat i mieszka w domu jednorodzinnym, cierpi na silną artrozę, przez co jej mobilność jest ograniczona. Ważne jest by opiekunka była komunikatywna w jęz. niemieckim.  Pani musi mieć robiony drenaż limfatyczny – mechaniczny, specjalnym mankietem. Trzeba go tylko założyć ,zapiąć suwak i włączyć urządzenie. To może robić opiekunka.

Leki seniorka bierze sama, w czasie wolnym opiekunki może zostać sama bez problemu.

  1. poruszanie się – z balkonikiem i na wózku, lift na schodach
  2. toaleta – samodzielnie, czasem prosi o pomoc. Krzesełko toaletowe do dyspozycji
  3. higiena osobista/ mycie- z pomocą – do dyspozycji lift wannowy
  4. ubieranie- z pomocą
  5. jedzenie- samodzielnie, trzeba przygotować.

Wstawanie w nocy:.  1-2 razy, czasem prosi opiekunkę o pomoc ( zależy od samopoczucia seniorki)

Zakres obowiązków

  • pomoc w higienie osobistej
  • pomoc w ubieraniu
  • aktywizowanie osoby podopiecznej
  • prowadzenie gospodarstwa domowego: sprzątanie, gotowanie, zakupy
  • dotrzymywanie towarzystwa

Warunki dla Opiekunki

  • pokój
  • internet

Wymagania

  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu komunikatywnym
  • referencje mile widziane

Oferujemy

  • Ubezpiecznie
  • oplacony transport
  • legalna forma wspolpracy i oplacone skladki ZUS
  • zakwaterowanie i wyzywienie w domu podopiecznego
  • stały kontakt z koordynatorem

Schorzenia

  • osteoporoza
  • osłabienie starcze
  • alergia
  • artroza