Opieka nad samodzielną Panią 81l.

Rozpoczęcie

17/06/2019

Miejscowość

Oldenburg

Osoba podopieczna

Kobieta

Wiek

81 lat

Waga

55 kg

Podopieczna ma 81 lat, mieszka sama w domu w Oldenburgu.

Seniorce zdarzyło się upaść 2-3 razy  i dla pewności potrzebuje kogoś  do pomocy przy kąpieli, żeby ponownie nie upaść. Poza tym nie wymaga opieki i żadnych czynności opiekuńczych.

Seniorka jest samodzielna, ale wymaga wsparcia i towarzystwa. Szanuje swoją przestrzeń prywatną. Opiekunka nie powinna się narzucać i uszanować czas wolny seniorki.

Opiekunka ma na pierwszym piętrze male mieszkanie do dyspozycji, ma do dyspozycji rower oraz zagwarantowany czas wolny. Seniorka może zostać sama , lub z rodziną która nie daleko mieszka i może się nią zaopiekować w tym czasie.

Bardzo atrakcyjne zlecenie, wymagany dobry język niemiecki, żeby móc swobodnie rozmawiać z podopieczną

Schorzenia: początki demencji

Pielęgniarka: brak

Czynności wykonywane przez podopieczną:

  1. poruszanie się – samodzielnie/ balkonik, laska
  2. toaleta - samodzielnie
  3. higiena osobista/ mycie- samodzielnie
  4. ubieranie- samodzielnie
  5. jedzenie- samodzielnie

Wstawanie w nocy: brak

Zakres obowiązków:

  1. prowadzenie gospodarstwa domowego (zakupy, sprzątanie, gotowanie, prasowanie, pranie)
  2. opieka nas osobą podopieczna (higiena, dbanie o dobre samopoczucie, pomoc w codziennych czynnościach życiowych, dotrzymywanie towarzystwa)

Warunki domowe: dom jednorodzinny, rower,

Warunki dla Opiekunki:
mieszkanie, kuchnia, łazienka, internet, telefon, TV

 Wymagania:

  1. znajomość j. niemieckiego: poziom dobry
  2. doświadczenie w opiece
  3. gotowość do pracy w okresie: 2 miesięcy

Zakres obowiązków

  • aktywizowanie osoby podopiecznej
  • prowadzenie gospodarstwa domowego: sprzątanie, gotowanie, zakupy
  • dotrzymywanie towarzystwa

Warunki dla Opiekunki

  • oddzielne mieszkanie

Wymagania

  • doswiadczenie w opiece nad osobami starszymi
  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu dobrym
  • referencje

Oferujemy

  • Ubezpiecznie
  • oplacony transport
  • legalna forma wspolpracy i oplacone skladki ZUS
  • zakwaterowanie i wyzywienie w domu podopiecznego
  • stały kontakt z koordynatorem

Schorzenia

  • początki demencji