Opiekunka do 91 l. Pani

Rozpoczęcie

21/06/2019

Miejscowość

Elsdorf

Osoba podopieczna

Kobieta

Wiek

91 lat

Waga

70 kg

Poszukujemy opiekunki z językiem dobrym lub komunikatywnym + od zaraz do 26.07.na zastępstwo na sprawdzone zlecenie do Elsdorf.

Jest to nowoczesna wieś, dużo domów. Między Brema a Hamburgiem
Podopieczna
-Wzrost 170 cm
- Waga 70 kg
- Wiek 91 lat

Opis podopiecznej:
Seniorka jest w pełni sprawna. W domu do poruszania się nie wymaga żadnej pomocy. Na dworzu wspiera się przy rolatorze. Pani jest cały czas serdeczna i uśmiechnięta. Najważniejsze jest dla niej aby możliwie długo pozostać niezależna. Ma demencje, czasami zdarza się jej coś zapominać. Dzieci chciałaby aby opiekunka wspomagała Panią przede wszystkim podczas kapania, ale chodzi o wsparcie, a nie o kompletna kąpiel od a do z. I czasami trzeba pomoc przy ubieraniu skarpetek. Pani ma delikatna inkontynencje, ale radzi sobie z tym wkładkami, i to wystarcza. Opiekunka powinna jedynie dopilnować aby seniorka je regularnie zmieniała. Do toalety chodzi sama. Jest bardzo otwarta i towarzyska, cieszy się, ze będzie miała w domu towarzystwo. Pani mieszka sama, ale w razie potrzeby opiekunka może liczyć na pomoc sąsiadki, a dzieci mieszkają ok 50 km. Rodzina jest bardzo serdeczna i zadowolenie opiekunki jest dla nich bardzo ważne, syn czytał specjalnie prospekty o wymaganiach opiekunek, i pojechał zrobić specjalne zakupy, nowe ręczniki , szafę , lampe itd. Tak żeby opiekunka czuła się jak w domu. 5 min od domu jest sklep i piekarnia. Dzieci będą pomagały.
We wtorki podopieczna jeździ do domu opieki to wtedy ma opiekunka wolne + 1 popoludnie. Śniadania podopieczna robi sobie sama. Podopieczną zabiera się na spacery.
jeśli chodzi o duże zakupy. Zakupy robią córki, można z nimi albo jechać albo zrobić im listę i kupują wszystko bez problemu. Opiekunka na tydzień otrzymuje 100€ na jakieś drobne wydatki.
Pani mieszka w dużym pięknym domu, na górze mieszka wnuczka, ale dla niej ani nie gotujemy ani po niej sprzątamy. Pracuje całymi dniami i wraca późno. Rodzina proponuje nawet ze jak opiekunka będzie miała czas wolny mogą ja zawieźć do miasta a potem odebrać, zależy im bardzo, żeby opiekunka czuła się naprawdę dobrze.

Czas wolny: 2-3 godz. Dziennie i 2 wolne popołudnia, lub jeden dzień wolny cały , wtedy rodzina zajmuje się panią

Schorzenia: demencja

Pielęgniarka: raz w tyg. rozkładają leki diakoni

Czynności wykonywane przez podopiecznego:
Poruszanie się –samodzielnie za pomocą laski + rolator na dworzu
toaleta: samodzielnie (czasami wymaga pomocy ponieważ używa wkładek)
ubieranie się : samodzielnie
jedzenie : samodzielnie
Wstawanie w nocy: z racji podeszłego wieku może się zdarzyć

Zakres obowiązków: Opieka nad seniorką, gotowanie, pranie/prasowanie, sprzątanie, rozmowa, spacery,

Warunki domowe: dom jednorodzinny 100 m2
do dyspozycji opiekunki w pełni wyposażony pokój z tv i dostępem do internetu
Wymagania :
Opiekunka w wieku powyżej 50 r. ż
język niemiecki dobry
Prawo jazdy- nie wymagane
Palenie tylko na zewnątrz
Wymagane doświadczenie przy opiece, pomoc domowa

Zakres obowiązków

  • pomoc w higienie osobistej
  • aktywizowanie osoby podopiecznej
  • prowadzenie gospodarstwa domowego: sprzątanie, gotowanie, zakupy
  • dotrzymywanie towarzystwa

Warunki dla Opiekunki

  • pokój
  • internet
  • tv

Wymagania

  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu komunikatywnym
  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu dobrym
  • referencje

Oferujemy

  • Ubezpiecznie
  • oplacony transport
  • legalna forma wspolpracy i oplacone skladki ZUS
  • zakwaterowanie i wyzywienie w domu podopiecznego
  • stały kontakt z koordynatorem

Schorzenia

  • demencja