Opiekunka osób starszych

Rozpoczęcie

27/08/2019

Miejscowość

Herzlake

Osoba podopieczna

Kobieta i mężczyzna

Wiek

80 lat

Waga

165 kg

HERMINE I KARL REINKE à 49770 HERZLAKE

Miejscowość: 49770 HERZLAKE

Osoba podopieczna: Pani HERMINE REINKE

Wiek : 80 lat

Waga 70 KG

Wzrost: 165 CM

Osoba podopieczna: Pan KARL REINKE

Wiek: 85 LAT

Wzrost: 172 CM

Waga: 85 KG

Opis osób podopiecznych:

Pan Karl ma 85 lat. Był dyrektorem szkoły, w wolnym czasie angażował się w życie miasteczka w którym mieszkał oraz kościoła. Pan dysponuje ogromną wiedzą z różnych dziedzin, którą pomimo postępującej demencji może często zabłysnąć. Poza tym Pan Karl jest bardzo spokojną osobą, którego można często motywować do spacerów, tak aby miał stale więcej ruchu. Rollator jest do dyspozycji, jednak Pan w większości porusza się samodzielnie, podobnie z wchodzeniem po schodach, sam się ubiera (trzeba mu tylko przygotować ubrania). Samodzielnie korzysta z toalety, pomocy potrzebuje jedynie podczas prysznica, przy czym nie trzeba go podtrzymywać itp. Pan sam się goli, jedynie trzeba mu o tym czasami przypomnieć. Pan sam z siebie jest raczej małomówny, ale jeśli ktoś zacznie dyskusje, chętnie w niej będzie uczestniczył.

Pani Reinke ma 80 lat i jest jeszcze bardziej mobilna niż mąż. Jest emerytowaną nauczycielką. Nie wymaga żadnej podstawowej opieki. Jedynie czasami trzeba jej przypominać o prysznicu. Nie potrzebuje również pomocy przy ubieraniu się. Zapomina często o spotkaniach i terminach, jest troszkę zdezorientowana, dlatego nie może sama prowadzić domu i rodzina poszukuje opiekunki.

Państwo nie są absolutnie agresywni, nie maja tendencji do uciekania, również opieka nocna nie jest wymagana, państwo sami chodzą do toalety.

Córka mieszka niedaleko i jest do dyspozycji opiekunki, jeśli chodzi o jakieś rady dotyczące rodziców. Odwiedza ich regularnie, jeździ z nimi do lekarza, ale chętnie przekaże to opiekunce ponieważ nie ma czasu. Pani Reinke jeździ samochodem, ale poza swoja miejscowością traci orientacje, i lekarz zaleca aby już nie prowadziła auta.

W okolicy miasteczka jest duża polska społeczność , kościół katolicki, w którym raz w miesiącu odprawiana jest polska msza. Państwo Reinke są bardzo związani ze społecznością miasteczka jak również z kościołem katolickim. Nadal przyjmują zaproszenia przyjaciół i spotykają się w swoim gronie znajomych. Na takie spotkania zawoziła ich dotychczas córka lub wnuk, jednak najlepiej byłoby gdyby opiekunka teraz przejęła ta funkcje, podobnie jest z jeżdżeniem do kościoła.

Bardzo ważne jest aby opiekunka posiadała prawo jazdy, samochod jest także do jej dyspozycji w jej czasie wolnym.

Czas wolny jest zapewniony, do tego Panstwo Reinke sami klada się spac i czasami mogą zostawać sami.

Schorzenia:

Pan: choroba alzheimera + cukrzyca

Pani: początki demencji

Pflegedienst przychodzi 2 razy dziennie, aby przygotować lekarstwa

Czynności wykonywane przez podopieczną:

PANI:

poruszanie się – samodzielnie

toaleta – samodzielnie

- higiena osobista/ mycie – z pomocą

- ubieranie - samodzielnie

- jedzenie- samodzielnie

PAN:

- porusza się samodzielnie

- toaleta- samodzielnie

- higiena osobista/mycie – z pomocą

- ubieranie się – samodzielnie

Wstawanie w nocy: opiekunka  nie musi wstawać w nocy

Zakres obowiązków:

- Opieka nad seniorami

–  gotowanie

- spacery

- sprzątanie

- zakupy

- pranie/prasowanie

Warunki domowe:  duży dom 160 m2

Warunki dla Opiekunki:

- pokój w pełni wyposażony z Internetem

- do dyspozycji rower i samochód

 Wymagania:

- dobra znajomość j. niemieckiego,

- referencje

- opiekunka może palić papierosy, ale tylko na zewnątrz

- prawo jazdy jest wymagane

Zakres obowiązków

  • pomoc w higienie osobistej
  • pomoc w ubieraniu
  • aktywizowanie osoby podopiecznej
  • prowadzenie gospodarstwa domowego: sprzątanie, gotowanie, zakupy
  • dotrzymywanie towarzystwa

Warunki dla Opiekunki

  • pokój
  • internet
  • tv

Wymagania

  • doswiadczenie w opiece nad osobami starszymi
  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu komunikatywnym
  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu dobrym
  • referencje
  • referencje mile widziane
  • prawo jazdy

Oferujemy

  • Ubezpiecznie
  • oplacony transport
  • legalna forma wspolpracy i oplacone skladki ZUS
  • zakwaterowanie i wyzywienie w domu podopiecznego
  • stały kontakt z koordynatorem

Schorzenia

  • osłabienie starcze
  • alzheimer
  • demencja
  • cukrzyca