Opiekunka do 82 l. Pani

Rozpoczęcie

21/06/2019

Miejscowość

Ahlersedt

Osoba podopieczna

Kobieta

Wiek

82 lat

Waga

50 kg

Witam,
poszukujemy opiekunki od zaraz na 6 tyg. z możliwością przedłożenia do seniorki.

Osoba podopieczna:
1. Wzrost: 160 cm
2. Waga: 50 kg
3. Wiek: ur. 1937

Opis Podopiecznej:
Pani Christa jest komunikatywną, kochaną osobą, która lubi żartować. Chciałaby mieć kogoś, kto z nią porozmawia i dotrzyma towarzystwa. Mimo początków demencji, normalne można z nią rozmawiać i nie odczuwa się tej choroby.
Ma inkontynencję, ale nosi pielucho majtki. Problemem jest, ze za mało pije i trzeba pilnować, by regularnie przyjmowała płyny. To bardzo ważne , by opiekunka na to uważała.
Kilka tygodni temu miała operację , bo złamała kość. Teraz znowu może parę kroków przejść przy pomocy rolatora. W ciągu dnia generalnie siedzi na wózku lub w fotelu. Przy wstawaniu potrzebuje trochę czasu i by podać jej rękę i pomóc wstać, bo noga jeszcze trochę boli. Niedługo powinna już być bardziej samodzielna i poruszać się więcej przy balkoniku.
W domu jest też kot, którym trzeba się też zająć. Kotek jest kochany i seniorka bardzo go lubi.
Bardzo pomocna jest sąsiadka, bliska przyjaciółka rodziny, która pomoże, zabierze na zakupy i zajmie się seniorką, jak opiekunka ma czas wolny.

Schorzenia: osłabienie starcze, inkontynencja (mocz), demencja

Pielęgniarka: przychodzi i podaje leki

Czynności wykonywane przez podopieczną:
a) poruszanie się – balkonik/wózek , trzeba pomóc przy wstawaniu- podać rękę i asekurować jak idzie przy balkoniku
b) toaleta – z pomocą
c) higiena osobista/ mycie- z pomocą
d) ubieranie- z pomocą
e) jedzenie- trzeba przygotować i podać.
Wstawanie w nocy: sporadycznie może się zdarzyć (babcia czasem potrzebuje do toalety)
Zakres obowiązków:
a) prowadzenie gospodarstwa domowego (zakupy, sprzątanie, gotowanie, prasowanie, pranie)
b) opieka nas osoba podopieczna (higiena, dbanie o dobre samopoczucie, pomoc w codziennych czynnościach życiowych)

Warunki domowe: dom jednorodzinny na wsi z tarasem i ogrodem, w domu jest kot(nieszkodliwy, przyjazny) Dom jest wyremontowany , z ogrodem zimowym.
Do sklepu 5 min samochodem, na zakupy jeździ się z krewnymi.

Warunki dla Opiekunki: pokój z własną łazienka i Internetem oraz TV . do dyspozycji własna pralka.

Przerwa: 2-3 godziny w ciągu dnia, podopieczna może zostać sama.
dodatkowo 2 wolne popołudnia- seniorką opiekuje się rodzina lub przyjaciele.
Wymagania:
1. dobra lub komunikatywna + znajomość j. niemieckiego:
2. doświadczenie w opiece, doświadczenie z wymienionymi chorobami

Zakres obowiązków

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/magito/public_html/probetreuung/pracawopiece.eu/2018/wp-content/themes/divi-child/single-offer.php on line 67

Warunki dla Opiekunki

  • pokój
  • łazienka
  • tv

Wymagania

  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu komunikatywnym
  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu dobrym
  • referencje

Oferujemy

  • Ubezpiecznie
  • oplacony transport
  • legalna forma wspolpracy i oplacone skladki ZUS
  • zakwaterowanie i wyzywienie w domu podopiecznego
  • stały kontakt z koordynatorem

Schorzenia

  • osłabienie starcze
  • inkontynencja
  • demencja