Opieka nad Seniorką i córką. Praca dla Pani! Mile widziane prawo jazdy!

Numer oferty: 000165
Rozpoczęcie
08/02/2021
Miejscowość
Uplengen (Niedersachsen)
Osoba podopieczna
Kobieta
Wiek
76
Waga
65
Okres
6 tygodni

Seniorka wraz z córką potrzebują opieki. Seniorka jest osobą humorystyczną i otwartą, czasem trochę się wycofuje. Jej córka jest kochana i spokojna, potrzebuje bezpieczeństwa.
Seniorka do tej pory radziła sobie sama, ale przez zaawansowaną demencję jest coraz trudniej, przez co jej córka staje się nerwowa.
Seniorka jest jeszcze samodzielna, ale potrzebuje kogoś, kto jej pomoże w codziennych obowiązkach. Przez demencję pani traci słowa, przez to zaczyna być wycofana. Opiekunka powinna dać jej tyle czasu ile potrzebuje   wspierać ją i nie wywierać presji.
Obie panie nie lubią, gdy coś im się narzuca.
Córka seniorki ma 54 lata i jest lekko upośledzona od urodzenia. Uwidacznia się to w jej wymowie i zachowaniu. Umysłowo jest zdrowa i chce dalej prowadzić samodzielnie swoje życie. Nie lubi gdy ktoś okazuje jej współczucie, litość itp. Uwielbia grać w Chińczyka, opiekunka może w ten sposób zdobyć jej zaufanie. Obie panie chętnie chodzą na spacery, jeżdżą na rowerze i robią wycieczki.
Córka chodzi 2 dni w tygodniu do opieki dziennej. Opiekunka ma wtedy więcej czasu wolnego.
Seniorka chętnie bierze udział w obowiązkach domowych i chętnie będzie współpracować z opiekunką. Praca opiekunki polega bardziej na towarzyszeniu, dlatego dobra znajomość języka niemieckiego jest wymagana.

Schorzenia

Seniorka:
- zaawansowana demencja.

Córka:
- lekkie upośledzenie.

Zakres obowiązków

Prowadzenie gospodarstwa domowego: gotowanie, sprzątanie, zakupy, pranie/prasowanie.
Opieka nad osobą podopieczną: higiena, dbanie o dobre samopoczucie (granie w gry, rozmowy), pomoc w codziennych czynnościach życiowych, spacery.

Seniorka wraz z Córką mieszka w domu jednorodzinnym w miasteczku gminnym, w okolicach centrum, zakupy oddalone 5 minut rowerem, auto do dyspozycji (również w czasie wolnym) VW Tiguan.
Opiekunka ma do dyspozycji pokój z Tv i Intenetem.
Przerwy: 3 godziny dziennie (do ustalenia) + 2 połowy dnia wolne.

Wymagania

Znajomość języka niemieckiego w stopniu dobrym/komunikatywnym.
Doświadczenie w opiece.
Prawo jazdy – mile widziane, ale nie jest to warunek konieczny.

Oferujemy

  • Legalną formę współpracy, jedna umowa, minimum formalności,
  • Niemieckie ubezpieczenie,
  • Pełen pakiet składek,
  • Bonusy, premie, zwrot kosztów podróży,
  • Organizacja transportu,
  • Bezpłatne wyżywienie i zakwaterowanie,
  • Kontakt z koordynatorem w Polsce i w Niemczech,
  • Uczciwość, terminowość, rzetelność.

Pola znaczone są wymagane.